Rozpoczyna się kolejny rok projektu Mleczne Skarby

Warszawa, 22 stycznia 2020 r. Rusza kolejny rok projektu Mleczne Skarby mającego na celu promocję polskich produktów mleczarskich na rynku chińskim.

Polska Izba Mleka (PIM) od wielu lat wspiera polskie mleczarstwo i polskie firmy z branży mleczarskiej w eksporcie do Państwa Środka. Regularnie prowadzone są działania promocyjne mające na celu wzrost rozpoznawalności polskiego mleka i produktów mlecznych na rynku chińskim oraz podkreślanie ich wysokiej jakości i unikalnego smaku, uzyskanego dzięki ekologicznym i naturalnym technologiom produkcji.

Rok 2019 był bardzo intensywny rok z punktu widzenia działań PIM i polskiego mleczarstwa w Chinach, a przed nami już kolejne wyzwania – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. – Chiny nadal są i będą dla nas niezwykle ciekawym rynkiem zbytu. Powinniśmy koncentrować się na poszukiwaniu nowych miejsc zbytu na terenie Chin, nowych prowincjach, które są równie zaludnione i gdzie znajdziemy bardzo duże grono konsumentów. Dziś takie miejsca jak Szanghaj czy Pekin są już przesycone europejskimi produktami. To jest jedynie punkt na naszej drodze do poszukiwania nie odkrytych przez polskie mleczarstwo, nowych miejsc zbytu naszych produktów.

W minionym roku 2019 przedstawiciele polskiego sektora mleka wzięli udział między innymi w prestiżowych targach SIAL w Szanghaju. Jak uczestnicy podsumowują targi?

Aleksander Kempiński, Członek Zarządu firmy Polish Dairy: „Targi SIAL CHINA 2019 oceniam bardzo dobrze. Były one owocne, nawiązaliśmy współpracę z trzema nowymi firmami, jedna z nich jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o kupno oferowanych przez nas produktów. Poza tym targi były dobrą okazją do spotkań z dotychczasowymi klientami.”

Ewa Walczak, firma Alima Bis: „Uczestnictwo w SIAL China 2019 przyniosło nam dużo nowych kontaktów biznesowych. Rozmowy rozpoczęte w Szanghaju kontynuujemy z nadzieją na realizację nowych kontraktów.”

Rok 2020 zapowiada się równie intensywnie. Polska Izba Mleka będzie obecna na dwóch najważniejszych imprezach promocyjnych branży mlecznej organizowanych na terenie Chin: na targach Anufood w Shenzhen w dniach 15-17 kwiecień oraz na targach SIAL China w Szanghaju w dniach 13-15 maj 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat zbliżających się imprez promocyjnych, oferty polskich producentów nabiału oraz aktualne informacje na temat działań promocyjnych realizowanych w ramach programu Mleczne Skarby dostępne są w jęz. polskim i chińskim na stronie https://trademilk.eu/pl.html.

Program Mleczne Skarby – Trade Milk jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.