Rusza kolejny rok projektu Trade Milk – Mleczne Skarby 2

Rusza kolejny rok projektu Trade Milk - Mleczne Skarby 2

Warszawa, 21 stycznia 2020 r. Rusza kolejny rok projektu Trade Milk – Mleczne Skarby 2 mający na celu promocję polskiego mleka i produktów mleczarskich w Chinach.

Dynamicznie rozwijający się rynek chiński jest od lat niezmiennie jednym z priorytetowych kierunków eksportu polskiej branży mleczarskiej. Chiny są największym importerem produktów mleczarskich na świecie, odpowiadając za około 1/5 globalnego importu tych produktów.

Polska Izba Mleka (PIM) od wielu lat prowadzi działania promocyjne mające na celu budowanie świadomości marki polskiego mleka na wymagającym rynku Chińskiej Republiki Ludowej. Polscy producenci od lat obecni są na najważniejszych targach żywności w Chinach, gdzie prezentują swoje produkty.

Miniony rok 2020 był rokiem szczególnym ze względu na pandemię koronawirusa, która uniemożliwiła realizację tradycyjnych działań marketingowych, łączących bezpośrednio polskich producentów z chińskimi partnerami biznesowymi. Niemniej, dzięki stałym działaniom promocyjnym w ramach projektu Trade Milk – Mleczne Skarby, wzmacniającym pozytywny wizerunek polskiego mleka na rynku chińskim, sprzedaż polskiego mleka w Chinach w tym trudnym roku wzrosła o 70%.

Chiński rynek jest dziś dla polskiego sektora mleczarskiego jednym z najważniejszych. Nasz eksport rośnie dynamicznie, intensyfikujemy także nasze działania promocyjne, by stale wspierać polskich eksporterów – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. – Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli pojechać na targi i spotkać się z naszymi chińskimi odbiorcami.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2, realizowany przez Polską Izbę Mleka, jest kontynuacją programu informacyjno-promocyjnego Trade Milk, finansowanego w latach 2014-2017 ze środków Unii Europejskiej, ma na celu promocję polskich produktów mleczarskich na rynku chińskim, podkreślanie ich wysokiej jakości oraz wyjątkowych wartości odżywczych i smakowych, uzyskanych dzięki ekologicznym, naturalnym a jednocześnie nowoczesnym technologiom produkcji. Od stycznia 2018 roku program finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.

Szczegółowe informacje na temat programu Trade Milk – Mleczne Skarby 2, informacje na temat polskich produktów mlecznych oraz aktualne informacje na temat działań promocyjnych realizowanych w ramach programu, dostępne są w języku polskim i chińskim na stronie https://trademilk.eu/. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Twitter ’ze https://twitter.com/TradeMilk_PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *