Mleko i przetwory mleczne w żywieniu człowieka

Mleko i przetwory mleczne w żywieniu człowieka

Warszawa, 25 marca 2021 r. Mleko i przetwory mleczne należą do wyjątkowo wartościowych produktów w żywieniu człowieka.

Mleko, jogurty i sery to doskonałe źródła wysokiej jakości białka, a także wapnia, fosforu, potasu, jodu, witaminy B2 i B12, dlatego też produkty mleczne są niezbędne dla zrównoważonej i zdrowej diety.

Polskie produkty mleczne są uważane za żywność wysokiej jakości, bogatą w składniki odżywcze, co oznacza, że zapewniają niezbędne składniki odżywcze, ale stosunkowo mało kalorii i jednocześnie są w przystępnych cenach.

Polski przemysł mleczarski to najwyższa jakość oryginalnych składników i produktów, nowoczesne linie technologiczne, szeroka gama oferowanych produktów i różnorodność smaków oraz atrakcyjne możliwości eksportu. Polskie przedsiębiorstwa mleczarskie korzystają z najlepszego surowca, stawiając jednocześnie na bezpieczeństwo żywności, postęp technologiczny i innowacyjność w przetwórstwie. Polskie krowy wypasają się na zielonych łąkach, a wyprodukowane mleko spełnia najwyższe, światowe normy jakościowe. Ma to odzwierciedlenie w smaku polskich produktów mlecznych, który doceniają także chińscy konsumenci.

W dniach 21-23 kwietnia 2021 r. polskie firmy branży mlecznej po raz pierwszy zaprezentują swoją ofertę na targach Anufood w Shenzhen, w Południowych Chinach. W odpowiedzi na restrykcje w związku z epidemią koronawirusa dla osób przyjeżdżających do Chin, targi Anufood 2021 odbędą się w formie hybrydowej. Rejestracja do platformy online: http://virtual.anufoodchina.cn/?lang=en

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *