Polskie firmy branży mlecznej na targach Anufood 2021

Polskie firmy branży mlecznej na targach Anufood 2021

Warszawa, 9 marca 2021 r. W dniach 21-23 kwietnia 2021 r. polskie firmy branży mlecznej po raz pierwszy zaprezentują swoją ofertę na targach Anufood w Shenzhen, w Południowych Chinach.

Polskie mleko i produkty mleczne obecne są na rynku chińskim już od dłuższego czasu. W minionym roku 2020, sprzedaż polskiego mleka w Chinach, pomimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, wzrosła o 70%. Najwięcej w 2020 r. sprzedano z Polski do Chin niezagęszczonego mleka i śmietany (109.752.791 kg w okresie I-XI.2020 r.), a w drugiej kolejności serwatkę, w tym zagęszczoną (53.508.769 kg). Dynamicznie z roku na rok rośnie sprzedaż masła i pozostałych tłuszczy oraz olei otrzymywanych z mleka (wzrost o 23.475% w stosunku do tego samego okresu 2019 r.), serów i twarogów (wzrost o 99,25%) oraz serwatki, także zagęszczonej (wzrost o 92,69%).

Dobre warunki handlowe i dynamiczny rozwój regionu Wielkiej Zatoki (Greater Bay Area), obejmującego Shenzhen i osiem innych miast w południowych Chinach oraz sąsiadujące z nimi Hong Kong i Makau, a także silne wsparcie lokalnych władz i  szereg polityk wspierających import, stanowią dla polskich przedsiębiorców doskonały, nowy rynek zbytu i okazję do nawiązania nowych relacji handlowych w tym regionie Kraju Środka.

W targach wezmą udział po raz pierwszy przedstawiciele branży mlecznej z Polskiej Izby Mleka, zarówno producenci produktów mlecznych i spółdzielnie mleczarskie, jak i eksporterzy.

W odpowiedzi na restrykcje w związku z epidemią koronawirusa dla osób przyjeżdżających do Chin, targi Anufood 2021 odbędą się w formie hybrydowej. Chińscy kontrahenci będą mogli odwiedzić stoiska polskich firm w dniach 21-23 kwietnia, pobrać ofertę i materiały promocyjne oraz wymienić dane kontaktowe z lokalnym przedstawicielem firmy. Jednocześnie będzie możliwość kontaktu B2B z polską firmą na platformie online targów i  bezpośrednie spotkanie wirtualne z polskim reprezentantem firmy.

Rejestracja do platformy online: http://virtual.anufoodchina.cn/?lang=en

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *