Polskie produkty mleczne na portalach e-commerce w Chinach

Polskie produkty mleczne na portalach e-commerce w Chinach

Warszawa, 23 czerwca 2021 r. Chiny są obecnie największym rynkiem internetowym na świecie, z ponad 800 milionami użytkowników Internetu, a wskaźnik penetracji wynosi 64% populacji.

E-handel jest tak popularny w Chinach, ponieważ wielu chińskim konsumentom znacznie łatwiej jest robić zakupy online niż offline. Jeśli mieszkają oni w małych, trzeciorzędnych miastach, mogą mieć dostęp online do różnego rodzaju produktów, których wcześniej nie mogli znaleźć.

E-handel to również jeden z najbardziej dynamicznych kanałów sprzedaży produktów spożywczych w Chinach, z którego coraz chętniej korzystają także polscy producenci mleka i produktów mlecznych. Na dzień dzisiejszy sprzedaż produktów mlecznych z Polski odbywa się poprzez pośredników i można je znaleźć na platformach sprzedaży internetowej takich jak JD.com czy na portalu TMall, np. polskie mleko UHT i mleko w proszku.

„E-commerce to coraz lepiej rozwijający się rynek, w Chinach szczególnie to widać. To rynek, który doskonale sprawdził się w czasach pandemii i nadal wiele osób z tego kanału korzystanie deklaruje i korzysta. Polskie firmy także sprzedają swoje produkty przez największe sieci rynku e-commerce”. – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka

Niezmiennie, od wielu lat Chiny importują z Polski najwięcej mleka płynnego (59 322,5 tony w okresie styczeń-kwiecień 2021). Natomiast w ostatnich latach odnotowuje się wzrost sprzedaży do Chin pozostałych produktów mlecznych takich jak: maślanka i inne mleczne napoje fermentowane oraz masło.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *