Chińczycy zaufali jakości polskiego mleka

Chińczycy zaufali jakości polskiego mleka

Warszawa, 25 sierpnia 2021 r. Efektem wielu lat promocji marki jaką jest polskie mleko przez Polską Izbę Mleka w Chinach jest osiągniecie zaufania chińskich konsumentów do polskich produktów mleczarskich.

Chińscy konsumenci cenią sobie przede wszystkim wysoką jakość i  bezpieczeństwo składników polskiego mleka i produktów mlecznych. Są także coraz bardziej otwarci na nowe produkty, dotychczas nieobecne w diecie przeciętnego Chińczyka. Kefir, żółty ser w płynie z jogurtem (mlekiem sfermentowanym) z wsadem owocowym pochodzącym z upraw w krajach zachodnich, ser typu mozarella, słodkie serki o gęstości żelu i galaretki, cukierki mleczne, mleko płynne dla niemowląt itp.

Polska jest jednym z największych dostawców importowanego mleka i produktów mlecznych na rynek chiński. Głównym produktem eksportowym z Polski do Chin jest mleko i śmietana niezagęszczone ani niezawierające dodatku cukru.

Prowadzenie biznesu w Chinach wymaga stałej obecności i dbałości o klienta, wzajemnego zaufania i dobrej, długookresowej promocji. Polska Izba Mleka od lat prowadzi na rynku chińskim działania mające na celu nieustanną promocję i wsparcie sprzedaży polskich produktów mlecznych, między innymi w ramach kampanii Trade Milk – Mleczne Skarby, która od kilku lat z sukcesem łączy polskiego producenta z chińskim konsumentem.

Głównym celem programu Mleczne Skarby – Trade Milk jest wzrost wiedzy na temat polskich  produktów mleczarskich na arenie międzynarodowej, a także wsparcie polskich producentów w nawiązaniu relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz rozpowszechnienie informacji na temat wysokich standardów produkcji w Polsce i Unii Europejskiej.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *