Polskie mleko i produkty mleczne w Chinach

Polskie mleko i produkty mleczne w Chinach

Warszawa, 27 września 2021 r. Polskie mleko i jego przetwory od dłuższego czasu znajdują stałe miejsce na chińskich sklepowych półkach i cieszą się rosnącą, z roku na rok, akceptacją ze strony chińskich konsumentów.

Mleko stanowi cenne źródło niezbędnego dla organizmu człowieka pełnowartościowego białka i wapnia, istotnego w procesie mineralizacji kośćca. Wyposażone jest także w wiele witamin, w szczególności A i E, wpływających na wzrok i wygląd cery; witaminy  z grupy B, w tym B12 odpowiedzialną za regenerację i tworzenie czerwonych krwinek; witaminy K i PP, a także witaminę D, niezbędną w procesie wzrostu i budowy kośćca, zwłaszcza u dzieci.

Polscy producenci mleka oferują szeroką gamę produktów mlecznych: od mleka pasteryzowanego, mleka UHT przez sery twarogowe, podpuszczkowe, po maślankę, kefir i jogurty. Polska jest jednym z największych dostawców importowanego mleka i produktów mlecznych na rynek chiński. Najwięcej w Chinach sprzedaje się polskiego mleka, śmietany i serwatki, ale rośnie także z roku na rok wolumen eksportu do Chin polskich serów i masła.

Chińscy konsumenci cenią sobie przede wszystkim wysoką jakość i  bezpieczeństwo składników polskiego mleka i produktów mlecznych. Są także coraz bardziej otwarci na nowe produkty, dotychczas nieobecne w diecie przeciętnego Chińczyka. To także efekt wielu lat promocji marki jaką niewątpliwie jest polskie mleko przez Polską Izbę Mleka w Chinach, między innymi w ramach programu Trade Milk – Mleczne Skarby 2.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2, który jest kontynuacją programu informacyjno-promocyjnego Trade Milk, finansowanego w latach 2014-2017 ze środków Unii Europejskiej, ma na celu promocję polskich produktów mleczarskich na rynku chińskim, podkreślanie ich wysokiej jakości oraz unikalnego smaku, dzięki ekologicznym i naturalnym technologiom produkcji.

Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *