Śniadanie prasowe w Warszawie 2021

Śniadanie prasowe polskiej branży mlecznej w Warszawie 2021

W dniu 9 listopada 2021 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa projektu „Trade Milk – Mleczne Skarby 2”.

Spotkanie miało na celu przedstawienie zebranym mediom aktualnych wyników handlowych oraz dyskusję na temat przyszłości eksportu mleka i produktów mlecznych z Polski do Chin. W konferencji wzięła udział pani Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA oraz ekspert rynku chińskiego i rolno-spożywczego, pan Jacek Strzelecki, który miał prezentację na temat „Polskie produkty mleczarskie w Chinach. Wyzwania i nowe możliwości sprzedaży”.

Produkcja mleka w Chinach pomimo wzrostu odnotowanego na przełomie dwóch ostatnich lat (34,4 mln ton w 2020 r. i 34,6 mln ton w 2021 r.), jest wciąż niewystarczająca na pokrycie miejscowej konsumpcji.

Spożywane w Chinach produkty mleczne to głównie, ok. 80%, mleko płynne i jogurty. Ważnym trendem w konsumpcji chińskich produktów mlecznych jest ekologia i zielone rolnictwo. Chińscy konsumenci cenią sobie wysoką jakość opartą na naturalnych składnikach, wolnych od zanieczyszczeń, oraz ekologiczne technologie produkcji. Mleko i produkty mleczne importowane, także z Polski, są postrzegane w Chinach jako świeże, bezpieczne i posiadające wyższą wartość odżywczą. Ponadto dają przeciętnemu konsumentowi poczucie lepszego stylu życia, wygody i stanowią urozmaicenie własnej diety.

Działanie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka w ramach projektu “Trade Milk – Mleczne Skarby 2”, realizowanego przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *