Dobre wyniki handlowe polskiej branży mlecznej w Chinach

Dobre wyniki handlowe polskiej branży mlecznej w Chinach

Warszawa, 28 października 2021 r. Polskie produkty mleczne cieszą się rosnącą popularnością na rynku chińskim. Potwierdzają to dobre wyniki handlowe w obrocie pomiędzy dwoma krajami.

Polska Izba Mleka od wielu lat wspiera polskie firmy branży mleczarskiej w eksporcie do Państwa Środka. W rezultacie działań promocyjnych Polskiej Izby Mleka, między innymi w ramach programu Trade Milk – Mleczne Skarby 2, wyniki obrotów handlowych branży mleka pomiędzy Polską i Chinami należy uznać za bardzo dobre pomimo załamania światowej gospodarki w wyniku koronawirusa w 2020 r. Tylko w I kwartale 2021 r. eksport polskiego mleka i produktów mlecznych wyniósł 21 mln. 326 408 EUR, co w stosunku do tego samego okresu 2020 r. (12 mln 129 851 EUR) stanowi wzrost o 75,81%.

Pandemia covid-19 zmusiła firmy eksportujące do szukania nowych możliwości i metod dotarcia do klienta. Wszystkie tradycyjne działania promocyjne w postaci udziału w targach i innych formach spotkań B2B zostały w 2020 r. odwołane a w bieżącym roku 2021 zastąpione formą hybrydową. Pod znakiem zapytania znajdują się także duże imprezy branżowe planowane na terenie Chin w przyszłym roku 2022. Jest to duże utrudnienie, zwłaszcza w przypadku rynku chińskiego, gdzie bezpośredni kontakt z kontrahentem ma szczególnie dużą wartość.

Celem przedstawienia aktualnych wyników handlowych oraz dyskusji na temat przyszłości eksportu mleka i produktów mlecznych z Polski do Chin w dniu 9 listopada br. odbędzie się konferencja prasowa projektu „Trade Milk – Mleczne Skarby 2”. Spotkanie będzie miało miejsce o godz. 10:30 w lokalu Bursztynowa Bistro, ul. Nowy Świat 37 w Warszawie. W konferencji weźmie udział ekspert rynku chińskiego i rolno-spożywczego, pan Jacek Strzelecki, który wypowie się na temat „Polskie produkty mleczarskie w Chinach. Wyzwania i nowe możliwości sprzedaży”.

Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *