Rusza kolejny rok projektu Trade Milk

Rusza kolejny rok projektu Trade Milk

Warszawa, 25 stycznia 2022 r. Rusza kolejny rok projektu Trade Milk, mającego na celu informowanie chińskiego społeczeństwa o wysokiej jakości i walorach zdrowotnych polskich produktów mleczarskich.

Polska Izba Mleka, między innymi w ramach programu Trade Milk, od lat prowadzi w Chinach działania promujące polską branżę mleczarską, wartości odżywcze i smakowe mleka i produktów mlecznych produkowanych w Polsce.

Polskie produkty mleczarskie można obecnie znaleźć na półkach większości popularnych chińskich supermarketów oraz platformach sprzedaży online. Polskie mleko cieszy się popularnością wśród chińskich konsumentów jako produkt wysokiej jakości, łączący naturalne składniki i wyjątkowe walory smakowe.

W minionych latach 2020 i 2021 tradycyjne działania promocyjne były utrudnione ze względu na pandemię COVID-19. Szczególnie uciążliwe dla polskiego eksportu są ograniczenia w podróży do Chin, w związku z czym misje gospodarcze polskiego biznesu i udział w targach branżowych zostały zastąpione alternatywnymi działaniami. Targi, np. Anufood w Shenzhen, odbyły się w formie hybrydowej, gdzie miejscowi reprezentanci polskich firm łączyli chińskich kontrahentów z przedstawicielami firm w Polsce za pośrednictwem platformy internetowej B2B na stoisku Polskiej Izby Mleka.

W bieżącym 2022 roku wszystko wskazuje na to, że sytuacja będzie podobna. Polska Izba Mleka planuje udział w największych targach branży spożywczej SIAL China, które mają miejsce w Szanghaju w maju 2022 r., także w formie hybrydowej. Na wyjazd przedstawicieli polskiej branży mleka do Chin i bezpośrednie spotkania B2B z chińskimi kontrahentami trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pomimo utrudnień związanych z pandemią, według danych polskiego Ministerstwa Finansów, eksport polskich towarów mlecznych do Chin wzrósł w okresie I-XI.2021 r. o 2% w porównaniu do tego samego okresu 2020 r. (172.844,8 ton od stycznia do listopada 2021 r.). Najwięcej do Chin sprzedano polskiego mleka i śmietany niezagęszczonych ani niezawierających dodatku cukru lub innego środka słodzącego (130.451,5 ton). Na drugiej pozycji pod względem wolumenu sprzedaży a mianowicie 38.602,2 ton, znajduje się, podobnie jak w poprzednich latach, serwatka i inne produkty składające się z naturalnego mleka.

Program Trade Milk jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *