Rozpoczyna się kolejny rok projektu Trade Milk

Rozpoczyna się kolejny rok projektu Trade Milk

Warszawa, 27 stycznia 2023 r. Rozpoczyna się kolejny rok projektu Trade Milk, realizowanego z powodzeniem od lat przez Polską Izbę Mleka na terenie Chin.

Projekt ma na celu promocję polskiego mleka i polskich produktów mleczarskich oraz informowanie chińskiego społeczeństwa o walorach zdrowotnych i odżywczych mleka i produktów mlecznych. Polskie mleko od lat cieszy się popularnością wśród chińskich konsumentów i jest postrzegane jako produkt wysokiej jakości, bezpieczny, bogaty w wartości odżywcze a jednocześnie posiadający wyjątkowy smak.

Ostatnie lata były wyjątkowo ciężkie dla branży mleka na rynku chińskich w związku z przedłużającą się sytuacją z koronawirusem, lockdownem i polityką „zero covid”. Rok 2023 zapowiada się jednak obiecująco dzięki zniesieniu w grudniu 2022 r. większości drakońskich obostrzeń.

 „To ważne, że po tak długim okresie stagnacji ponownie możemy rozpocząć intensywne  działania na rynku chińskim. Relacje, jakie udało nam się przez lata zbudować z naszymi chińskimi partnerami są dla nas niezwykle ważne. Dlatego ze szczególną dbałością chcemy je pielęgnować i liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli spotkać się osobiście. Czas pandemii pokazał, jak ważne są bezpośrednie kontakty i bezpośrednie spotkania, na które bardzo czekamy.” – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka.

Pomimo utrudnień związanych z pandemią w 2022 r., zgodnie z danymi polskiego Ministerstwa Finansów, eksport polskich towarów mlecznych do Chin stanowił 107 mln 207 tys. EUR. W 2022 r. najwięcej do Chin sprzedano, podobnie jak w poprzednich latach, polskiego mleka i śmietany niezagęszczonych a w drugiej kolejności serwatkę.

Program Trade Milk jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *