Polska branża mleka na targach SIAL 2023

Polska branża mleka na targach SIAL 2023

Warszawa, 10 maja 2023 r. W dniach 18-20 maja br. w Szanghaju odbędą się największe targi sektora żywności w Chinach SIAL 2023. Polskie firmy branży mleka po raz kolejny zaprezentują swoją ofertę na tym prestiżowym wydarzeniu.

Polskie mleko i jego przetwory od wielu lat zajmują czołowe miejsce na liście importowanych przez Chiny produktów mlecznych. Polska obecnie jest drugim co do wielkości dostawcą serwatki oraz czwartym dostawcą mleka spożywczego do Chin. Z roku na rok zwiększa się także sprzedaż do Chin polskich serów i twarogów oraz masła i innych tłuszczy produkowanych z mleka.

Polska Izba Mleka oraz wybrane firmy członkowskie – najwięksi polscy producenci mleka i produktów mlecznych – wezmą udział w targach SIAL w formie hybrydowej. Oferta polskich firm branży mleczarskiej będzie dostępna w pawilonie E3 na stoisku E020. Zainteresowani kontrahenci będą mieli możliwość połączenia się online z przedstawicielami polskich firm oraz zapoznania się z aktualną ofertą na rynek chiński w formie katalogów online.

Targi SIAL China są doskonałą okazją do zaprezentowania bogatej oferty polskich producentów mleka i spółdzielni. Mleko UHT 2-3,2%, śmietana 12-18%, w tym także smakowe dipy śmietanowe, produkty fermentowane typu maślanka, jogurty czy jogurt pitny o różnorodnych smakach, serki homogenizowane, wiejskie lub śmietankowe, sery typu „żółty”, mascarpone, mozzarella lub w wiórkach, a także produkty dla sektora HoReCa.

Polskie produkty mleczne słyną z najwyższej jakości i naturalnego smaku, wyroby mleczne są  produkowane od lat z mleka pochodzącego z najczystszych regionów Polski przez firmy o silnej pozycji rynkowej, z dużym doświadczeniem w eksporcie i uznane jako solidni partnerzy biznesowi.

Dla firm z Polski udział w targach SIAL 2023 to możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz podtrzymania dotychczasowych relacji utrudnionych w ostatnich kilku latach przez pandemię covid. Działania promocyjne w Chinach koordynuje od lat Polska Izba Mleka, między innymi w ramach projektu Trade Milk. Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są tutaj.

Program Trade Milk jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *