Mleko niezbędnym składnikiem zdrowej i zrównoważonej diety

Mleko niezbędnym składnikiem zdrowej i zrównoważonej diety

Warszawa, 23 lutego 2021 r. Mleko i przetwory mleczne należą do wyjątkowo wartościowych produktów w żywieniu człowieka.

Mleko stanowi cenne źródło niezbędnego dla organizmu człowieka pełnowartościowego białka i wapnia, istotnego w procesie mineralizacji kośćca. Wyposażone jest także w wiele witamin, w szczególności A i E wpływające na wzrok i wygląd cery, witaminy  z grupy B w tym B12 odpowiedzialną za regenerację i tworzenie czerwonych krwinek, witaminy K i PP, a także witaminę D niezbędną w procesie wzrostu i budowy kośćca, zwłaszcza dzieci. Produkty mleczne zawierają także tłuszcz, który odgrywa ważną rolę w przyswajaniu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jak: A,D,E i K. Im zawartość tłuszczu w mleku jest większa, tym lepiej witaminy są w nim rozpuszczone.

Polscy producenci mleka oferują szeroką gamę produktów mlecznych: od mleka pasteryzowanego, mleka UHT przez sery twarogowe, podpuszczkowe, po maślankę, kefir i jogurty.

Polska jest krajem o wielkich tradycjach produkcji mleka i wyrobów mleczarskich, sięgających nawet XIX wieku. Obecnie polski przemysł mleczarski to najwyższa jakość oryginalnych składników i produktów, nowoczesne linie technologiczne, szeroka gama oferowanych produktów i różnorodność smaków oraz atrakcyjne możliwości eksportu.

Polska Izba Mleka m.in. w ramach kampanii Trade Milk – Mleczne Skarby 2 finansowanej z Funduszu Promocji Mleka, prowadzi regularne działania mające na celu zwiększenie rozpoznawalności polskich produktów mlecznych i wsparcie ich sprzedaży na rynku chińskim.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2, który jest kontynuacją programu informacyjno-promocyjnego Trade Milk, finansowanego w latach 2014-2017 ze środków Unii Europejskiej, ma na celu promocję polskich produktów mleczarskich na rynku chińskim, podkreślanie ich wysokiej jakości oraz unikalnego smaku, dzięki ekologicznym i naturalnym technologiom produkcji.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *