Rośnie eksport do Chin polskich produktów mlecznych

Rośnie eksport do Chin polskich produktów mlecznych

Warszawa, 24 maja 2021 r. Według danych polskiego Ministerstwa Finansów, wolumen sprzedaży mleka i produktów mlecznych z Polski do Chin w pierwszym kwartale 2021 r. wzrósł niemal dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu 2020 r.

Polskie mleko i jego przetwory od dłuższego czasu znajdują stałe miejsce na chińskich sklepowych półkach i cieszą się rosnącą, z roku na rok, akceptacją ze strony chińskich konsumentów. Szczególnie ceniona jest na rynku chińskim wysoka jakość i bezpieczeństwo produkcji oraz wyjątkowe walory smakowe polskiego mleka i produktów mlecznych.

W pierwszym kwartale 2021 r. najwięcej w Chinach sprzedano polskiego mleka i śmietany, a mianowicie 41,2 tys. ton, co stanowi wzrost o 67,93% w stosunku do 24,5 tys. ton sprzedanych w tym samym okresie 2020 r. Na drugim miejscu pod względem wielkości sprzedaży do Chin znajduje się serwatka. Od stycznia do marca 2021 r. polskie przedsiębiorstwa sprzedały w Chinach 17,5 tys. ton tego produktu. W porównaniu do 10,7 tys. ton sprzedanych w tym samym okresie 2020 r. stanowi to wzrost o 62,35%.

Od kwietnia  2020 r. polscy producenci posiadający specjalne weterynaryjne świadectwo zdrowia mają także możliwość  eksportu do Chin permeatu serwatkowego, dzięki czemu liczą na szybki wzrost sprzedaży na rynku chińskim także tej grupy produktów pochodzenia mlecznego.

Wzrost sprzedaży jest efektem wieloletnich działań promocyjnych w Chinach Polskiej Izby Mleka, między innymi w ramach projektu Trade Milk – Mleczne Skarby 2.

Program Trade Milk – Mleczne Skarby 2 jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *