Strategia Komisji Europejskiej „od pola do stołu” (ang. „from farm to fork”) ma na celu osiągnięcie europejskiego systemu zrównoważonej żywności, obejmującego trzy jakościowe filary zrównoważonego rozwoju: społeczny, żywieniowy, środowiskowy, a także czwarty filar – ekonomiczny. Innymi słowami oznacza to, że europejska żywność musi pozostać bezpieczna i bogata w wartości odżywcze oraz zachować wysoką jakość. Jej produkcja musi wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Strategia ma na celu stworzenie systemu „zielonego i zdrowszego rolnictwa” i zakłada „znaczne ograniczenie stosowania chemicznych pestycydów, nawozów i antybiotyków”.
Polscy producenci mleka i produktów mlecznych od lat dokładają wszelkich starań, aby zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie oferując pożywne, bezpieczne i niedrogie produkty.
Polskie produkty mleczne są uważane za żywność wysokiej jakości, bogatą w składniki odżywcze, co oznacza, że zapewniają niezbędne składniki odżywcze, ale stosunkowo mało kalorii i jednocześnie są w przystępnych cenach. Mleko, jogurty i sery to doskonałe źródła wysokiej jakości białka, a także wapnia, fosforu, potasu, jodu, witaminy B2 i B12, dlatego też produkty mleczne są niezbędne dla zrównoważonej i zdrowej diety.
Materiał sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.